Yönetim

 
             

Abdullah ERİN
Şanlıurfa Valisi

 1969 yılında Mardin ili Savur İlçesi Gölbaşı köyünde doğdu. 1986 yılında Midyat Lisesini ve 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini ikincilikle bitirdi.

 1992 yılında girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Mesleğine girdi. 1992-1995 yıllarını kapsayan kaymakam adaylığı staj döneminin bir yılını İngiltere’de üniversite ve dil okullarında, grup başkanı olarak, genel İngilizce ve sosyal politika alanında çalışmalar yaparak geçirdi.

 Kaymakam adaylığı stajını, 62 kişiden oluşan dönemi ikincilikle tamamladı ve bu nedenle kuraya girmeden seçtiği Burdur ili Tefenni ilçesinde Kaymakamlık görevine başladı. Sırasıyla Gülşehir Kaymakam Vekilliği, Tefenni Kaymakamlığı,  Doğanşar Kaymakamlığı, Bayburt Vali Yardımcılığı, Şırnak Vali Yardımcılığı (Habur Gümrü Kapısından Sorumlu Vali Yardımcısı) görevlerinde bulundu. Özellikle Habur Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri olarak görev yaptığı iki yıl boyunca, ekonomik anlamda bölgenin ve aynı zamanda Mardin’in can damarı olan sınır kapısının iyileştirilmesi, geçişlerin kolaylaştırılması ve ihracatın arttırılmasına yönelik başarılı çalışmalara imza attı.

 2001 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından Yüksek Lisans yapmak üzere  İngiltere’ye gönderilmeye hak kazanan 10 mülki idare amiri arasında yer aldı. İngiltere Nottingham Üniversitesi Sosyoloji ve Sosyal Politika Fakültesindeki Yüksek lisans eğitimini, ‘ÜSTÜN BAŞARILI’ derece ile bitirdi.

 İngiltere dönüşü; Ermenek Kaymakamlığı, Taşköprü Kaymakamlığı ve  Cizre Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra, 2005 yılında açılan Mülkiye Müfettişliği sınavını kazandı ve 2005-2009 yılları arasında Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yaptı.

 2009 yılı Haziran ayında, görev alanı Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeri olan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreterliği’ne atandı. Kurucu Genel Sekreter olarak kısa sürede kuruluş ve kurumsallaşma çalışmalarını ve dört ilde teşkilatlanmasını tamamladığı Ajans’ın, bir çok alanda Türkiye’deki en iyi ilk 3 ajans arasında yer almasını sağladı.

Bu süreçte, bölgenin ve Mardin’in Sosyo-Ekonomik kalkınmasını sağlamaya yönelik gelişme planları, çok sayıda stratejik raporun hazırlanması çalışmalarına öncülük etti. Ayrıca Genel Sekreterliğini yaptığı Ajans’ın ulusal ve uluslararası mali destek programlarının başarıyla uygulanmasını sağlayarak, Mardin’in ekonomik ve sosyal yapısına önemli katkılar sağlayan bir çok projenin hayata geçirilmesine yardımcı oldu.

 Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğinden 2012 yılında ayrılarak tekrar Mülkiye Başmüfettişliğine döndü. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’nun ‘Türkiye’nin Kalkınma Ajansları Uygulamasının Değerlendirilmesi’ konulu inceleme araştırma raporunun hazırlanması çalışmalarına katıldı.

 2013 yılı Şubat ayından itibaren 2 yıl boyunca İçişleri Bakan Danışmanlığı görevinde bulundu. Danışmanlık yaptığı süre içinde Mardin’in kalkınması ve halkın temel sorunlarının çözümü için yoğun mesai sarfetti.

 İngiltere ve Danimarka gibi ülkeler ile Türkiye'de ki çeşitli üniversite ve STK’ların; sosyal ve ekonomik politikalar, kamu yönetiminin yeniden yapılanması, insan hakları, kalkınma, yoksulluk, planlama gibi alanlarda düzenledikleri özel kurs ve seminerlere iştirak etti. ABD Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak bir ay süre ile ‘Kamu-özel sektör işbirliğinin geliştirilmesi’ modelleri ile ilgili inceleme-araştırma programına katıldı. Ayrıca, İsveç, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye ve Irak gibi bir çok ülkede çeşitli alanlarda incelemelerde bulundu.

 14 Haziran 2016 - 04 Temmuz 2017 tarihler arasında Adıyaman Valisi olarak görev yaptı.

 21 Haziran 2017 tarihinde yayınlanan 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valisi görevine atandı.

 İngilizce, Arapça ve Kürtçeyi iyi derecede konuşan Abdullah ERİN, evli ve 3 çocuk babasıdır.


 
                                                                                                 
         

                                   
                                                                    
    Halil EREN
Gençlik ve Spor İl Müdürü

        Siirt - Kurtalan doğumlu. İlk - orta  ve  lise  eğitimini  Kurtalan’da  tamamladı.  Konya  Selçuk  Üniversitesi  Eğitim  bölümünden  1987 yılında mezun oldu. İlk olarak Adıyaman’da sınıf  öğretmeni  olarak  göreve  başladı.  Öğretmenlik  deneyiminden  sonra  Batman  Halk  Eğitim  Müdürlüğü  görevinde  bulundu. 1996-2004 yılları arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde 6 yıl Şube Müdürlüğü ve 1 yılda Müdür vekilliği görevini yaparak burada 7 yıl hizmet etti. Birçok okulda Müdür ve Müdür yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra, son olarak Batman Özel Eğitim Anaokulu Müdürlüğü, 2017 -2019 yılları arasında Batman Gençlik ve Spor il Müdürlüğü görevinde bulundu. Bakanlık görevlendirmesi ile 03 Haziran 2020 tarihinde   Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atandı. Eren, evli 1 kız, 3 erkek olmak üzere 4 çocuk babasıdır.

Nurullah Süzen / Destek Hizmetleri Birimi Şube Müdürü

Emrah Yaşar / Yatırım ve İnşaat Birimi Şube Müdürü

Emrah Özçelik / Mali İşler Birimi Şube Müdürü

Abuzer Çiftçi / İşletmeler Birimi Şube Müdürü

Murat Önen / Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü

Nesih Çiftçi / Spor Faaliyetleri ve Sportif Değerlendirme Birimi Şube Müdürü ve Sicil Lisans ve Spor Kulüpleri Birimi Şube Müdürü V.

Nuri Oğan /Okul Sporları ve Özel Spor Salonları Birimi Şube Müdürü

Eylem Aksu /Personel ve Tahakkuk Birimi Şube Müdürü

Bedir Giden / Gençlik Faaliyetleri Birimi Şube Müdürü

Sevgi Güloğlu / Yurt idare Birimi Şube Müdürü