Yönetim

 

              

Salih AYHAN
Şanlıurfa Valisi

1976 Bayburt doğumlu olan Salih AYHAN, ilk ve orta öğrenimini memleketinde, yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde 2000 yılında, yüksek lisansını ise Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü´nde tamamladı.

Salih AYHAN mesleki hayatına, 2004 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Londra´da dokuz ay dil eğitimi alan AYHAN, ayrıca TODAİE´de Kamu Diplomasisi Kursu´na katıldı. Ordu-Çatalpınar, Samsun-Yakakent, Kastamonu-Azdavay, Sivas-Altınyayla, Şarkışla (Kaymakam vekilliği), Divriği ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

Sivas Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Salih AYHAN, 2012-2016 yılları arasında Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

AYHAN, İçişleri Bakanlığı tarafından 28.12.2013 - 14.02.2014 tarihleri arasında 45 gün süreyle yerel yönetim bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek üzere Avustralya´da düzenlenen Kısa Dönem Eğitim Programı´na katılmıştır.

Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevinde bulunan ve birçok vakıf, dernek ile birliklerde başkanlık ve üyeliklerde görev alan Salih AYHAN, mütevelli heyetlerinde de bulunmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinin ardından, 2018/202 sayılı Valiler Kararnameyle atandığı Sivas Valiliği görevini 2018-2022 tarihleri arasında sürdürmüştür. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yayınlanan 2022/209 sayılı 'Valiler Kararnamesi' ile Şanlıurfa Valiliğine atandı.

Vali Salih AYHAN evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.
 
Şanlıurfa Valimiz Salih AYHAN'a ait resmi sosyal medya hesapları
 
Facebook : @salihayhan5869
Instagram  : @valisalih_ayhan
Twitter  : @valisalihayhan

 

                                                                                                 
         

                                   
                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
Halil EREN
 Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü

        Siirt - Kurtalan doğumlu. İlk - orta  ve  lise  eğitimini  Kurtalan’da  tamamladı.  Konya  Selçuk  Üniversitesi  Eğitim  bölümünden  1987 yılında mezun oldu. İlk olarak Adıyaman’da sınıf  öğretmeni  olarak  göreve  başladı.  Öğretmenlik  deneyiminden  sonra  Batman  Halk  Eğitim  Müdürlüğü  görevinde  bulundu. 1996-2004 yılları arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde 6 yıl Şube Müdürlüğü ve 1 yılda Müdür vekilliği görevini yaparak burada 7 yıl hizmet etti. Birçok okulda Müdür ve Müdür yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra, son olarak Batman Özel Eğitim Anaokulu Müdürlüğü, 2017 -2019 yılları arasında Batman Gençlik ve Spor il Müdürlüğü görevinde bulundu. Bakanlık görevlendirmesi ile 03 Haziran 2020 tarihinde   Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atandı. Eren, evli 1 kız, 3 erkek olmak üzere 4 çocuk babasıdır.

Murat Önen /Yurt Hizmetleri Müdürü 

Nesih Çiftçi /Spor Hizmetleri Müdürü

Mustafa Kırıkçı /Gençlik Hizmetleri Müdürü

Eylem Aksu /Personel ve Tahakkuk Birimi Şube Müdürü

Emrah Yaşar /Yatırım, İnşaat ve Satın Alma Birimi Şube Müdürü

Sevgi Güloğlu /Yurt idare Birimi Şube Müdürü

Doğan Kaçar /Mali İşler Birimi Şube Müdürü

Abuzer Çiftçi /İşletmeler Birimi Şube Müdürü

Halit Kasımoğlu /Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü

Halil Altuntaş /Sportif Değerlendirme ve Takip Birimi

Emre Saymadı /Spor Faaliyetleri Değerlendirme ve Takip Şube Müdürü

Nurullah Süzen /Destek Hizmetleri Birim Şube Müdürü

Nuri Oğan /Okul Sporları ve Özel Spor Salonları Birimi Şube Müdürü

Mehmet Baskın /Gençlik Faaliyetleri Birimi Şube Müdürü