KUR’AN KURSUNDAN SPOR’A

Şanlıurfa İl Müftülüğüne bağlı faaliyet gösteren İl ve İlçelerdeki Kur'an kurslarına katılan çocuklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüyle spor yapma fırsatı da bulacak.

2 AĞUSTOS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan, 81 ilde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri ile il Müftülükleri aracılığıyla hayata geçirilen proje kapsamında Kur'an Kursları'na katılan 7-18 yaş aralığındaki çocuklar spor yapma fırsatı buluyor. 7 Ağustos’ta başlayacak olan Proje kapsamında çocuklara, sporu sevdirmek, serbest zamanlarını spor yaparak geçirmelerini sağlamak, sosyal aktivitelere katılımı artırmak amaçlanıyor.

KEŞKÜŞ, “HEM ÖĞRENECEKLER HEMDE SPOR YAPACAKLAR”

Gençlerin Kur’an kurslarına katılım göstermesinde ve eğitimlerini en doğru şekilde almalarını Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık’ın sağladığını belirten Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, kendilerinin ise Kur’an kursunun ardından gençlerin boş zamanlarında spor yaparak geçirmelerini sağlamak amacıyla Futbol kursu açacaklarını söyledi.

Şanlıurfa’nın il ve ilçelerinde İl Müftülüğü tarafından faaliyette olan birçok Kur’an Kursunun olduğunu belirten İl Müdürü Keşküş, “Şanlıurfa İl Müftülüğümüz yaz tatilinde birçok yerde Kur’an kursu açıyor gençlerimizin dini eğitimine katkı sağlıyor. Bizlerde Kurslara katılarak eğitim gören gençlerin kursların ardından 11 Nisan Spor Kompleksimize gelmelerini sağlayarak onlara futbol eğitimi vereceğiz. Her yıl düzenli olarak uyguladığımız bu projeyle gençler hem kurs sonrası boş zamanlarını dolu dolu değerlendiriyor hem de spor yaparak sağlıklı bir geleceğin temellerini atmış oluyor. Bu projeyle gençlerimize sporu sevdirmeyi amaçlarken gençlerin sosyal aktivitelere de katılımlarını sağlıyoruz” dedi.